مزایای شگفت انگیز آب نمک که نمی دانید

آب نمک به خاطر خاصیت میکروب کشی و ضدعفونی کاربرد‌های بسیاری دارد. از جمله فواید آب نمک نگهداری مواد غذایی، ضدعفونی کردن دهان، کنترل سرماخوردگی و ضدعفونی کردن پوست است.

نمک دریاچه ارومیه
آب نمک

از فواید آب نمک چه می‌دانید؟ مطمئن باشید با وجود اطلاعاتی که راجع به آب نمک و فواید آن دارید با خواندن این مطلب متوجه می‌شوید که می‌توان از آب نمک استفاده‌های مفید دیگری کرد که از آن‌ها بی خبر بوده‌‌اید.

ضدعفونی کننده دهان

از مهمترین خواص و فواید آب نمک خاصیت میکروب کشی است. آب نمک به وسیله همین خاصیت ضد باکتری که دارد می‌تواند درد و التهاب را کاهش داده و باعث از بین رفتن عفونت دهان شود.

تسکین گلودرد

مهم‌ترین و موثرترین روش برای پیشگیری از ابتلا به مشکلات گلو و بیماری‌های حلق شست و شوی مرتب و روزانه گلو با محلول آب نمک است.

پیشگیری از عفونت پا

یک کاسه آب نمک درست کنید. پای خود را درون آن قرار دهید. این کار مانع ایجاد عفونت پا می‌شود. پس از این کار به منظور جلوگیری از خشکی پوست از مرطوب کننده استفاده نمایید.

درمان کننده پوسیدگی دندان

نمک با خاصیت میکروب کشی و غلظت خود میکروب‌های دندان را از بین می‌برد. به دلیل ویژگی جذب بالای آب، میکروب‌های دندان به وسیله نمک نابود می‌شود در نتیجه پوسیدگی دندان کنترل می‌گردد. بنابراین استفاده از آب نمک بعد از مسواک و نخ دندان علاوه بر رفع بیماری‌های دهان و دندان باعث کاهش پوسیدگی دندان می‌شود.

ضدعفونی کردن بینی

یکی از روش‌های بسیار قدیمی استفاده از فواید آب نمک به منظور بهداشت بینی است. آب نمک می‌تواند سوراخ‌های بینی را از ذرات کثیف و بیماری زا تمیز و ضدعفونی نماید و همچنین باعث تقویت پوشش مخاط بینی گردد.

درمان سینوزیت

در صورت شست و شوی مرتب بینی خود با آب نمک، اثر بخشی استفاده از دارو‌های سینوزیت بالاتر می‌رود و این روش راهی موثر و کارآمد برای کاهش یا از بین بردن علایم سینوزیت در بیماران مبتلا به این بیماری است.

پیشگیری و درمان سرماخوردگی

شست و شوی روزانه دهان و بینی و غرغره کردن با آب نمک برای درمان سرفه، سرماخوردگی، التهاب سینوس‌های پیشانی، بی‌خوابی، التهاب چشم، بینی و گلو، خستگی، سردرد، باز شدن مجاری تنفسی و… بسیار مفید است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا