انوع مختلف نمک : کدام یک سالم ترین است ؟

نمک غذا

آنچه در گذشته یک تصمیم ساده بین نمک سفره ید دار یا نمک دریا بود ، به یک اضافه بار حسی تبدیل شده است. به غذاهای کامل بروید تا بتوانید نمک را مجدداً به دست آورید و با یک رنگ خیره کننده از رنگ ها ، بافت ها و قیمت ها روبرو شوید

در اینجا راهنمای نه نمک مختلف آشپزی وجود دارد که به شما کمک می کند تصمیم بگیرید کدام نمک برای نیازهای شما بهترین است.

نمک دریاچه ارومیه

نمک تصفیه شده نمک صدر

نمک سفره با گرم کردن نمک طبیعی تا ۱۲۰۰ درجه فارنهایت ایجاد می شود که بیشترین ترکیبات مفید را از بین می برد. غنی شده با ید ضروری ، نمک نیز نیز سفید شده و عاری از عناصر کمیاب است ، بنابراین مطمئناً سالم ترین نمکی نیست که می توانید تکان دهید. این نوع نمک اغلب می تواند حاوی مواد افزودنی باشد تا جذب رطوبت را کند کند بنابراین به راحتی می توان در شاکر نمک شما آب پاشید.

برخی از کارشناسان ادعا می کنند که این نسخه نمک بسیار پالایش شده مسئولیت بسیاری از مشکلات سلامتی مرتبط با سدیم است ، در حالی که نمک های تصفیه نشده به جای آسیب رساندن به آن ، بدن را بهبود می بخشند.

نمک دریا

بیشتر مردم با نمک دریایی بسیار آشنا هستند. این نمک ناشی از آن است که شما حدس زده اید ، اقیانوس و برای جدا کردن نمک از آب ، تحت فرآیند تبخیر قرار می گیرد. نمک دریایی حاوی مقدار کمی ید طبیعی است ، گرچه تقریباً به اندازه نمک ید دار نیست. به طور معمول از نمک سفره بسیار کمتری تصفیه شده است و در هر دو نوع ریز و درشت وجود دارد.

در حالی که نمک های دریایی یک انتخاب بسیار خوب تصفیه نشده است ، متأسفانه آلودگی به طور پیوسته تبدیل به نگرانی می شود. در حالی که دریاهای باستان زمانی پاک بودند ، ما سواحل اقیانوس خود را با آلاینده هایی مانند میکروپلاستیک ها محاصره کرده ایم  در حالی که این به معنای دلیلی برای کنار گذاشتن نمک دریا نیست – ریزگردها تقریباً به همه چیز نفوذ کرده اند- خوب است که خود را در معرض آگاهی قرار دهید و میزان مصرف نمک دریا را با سایر نمکهای وابسته به زمین متعادل کنید.

نمک صورتی هیمالیا

این نمک ها از دریاهای باستانی در کوه های هیمالیا حاصل می شوند. رنگ صورتی آنها از مقدار غنی آهن آنها ناشی می شود. در حقیقت ، این نمک سرشار از مواد معدنی است و حاوی ۸۴ عنصر ضروری ردیابی مورد نیاز بدن شماست. نمک صورتی می تواند در بسیاری از کارکردهای بدن مانند کاهش گرفتگی عضلات ، ارتقاء سلامت قند خون و ترویج pH سالم در سلول های شما کمک کند.

خرید نمک دریاچه ارومیه

بسیاری از متخصصان نمک صورتی را به عنوان یکی از سالم ترین نمکی که می توانید مصرف کنید توصیه می کنند. محبوبیت آن باعث شده است که نسبت به سایر نمک های عجیب و غریب موجود در بازار مقرون به صرفه تر باشد.

نمک خاکستری

به رنگ خاک رس که از آنجا برداشت می شود ، نمک خاکستری اغلب به آن نمک دریای سلتیک گفته می شود. این گیاه در بریتانیا ، فرانسه ، جایی که رس و ماسه طبیعی کریستالهای مرطوب و غنی از مواد معدنی ایجاد می کند ، دستی ساخته شده است. این نمک به طور کلی رطوبت خود را حفظ می کند.

نمک خاکستری می تواند به بازگرداندن تعادل الکترولیت کمک کند ، خاصیت قلیایی دارد و می تواند مانع از گرفتگی عضلات شود ، دقیقاً مانند نمک صورتی . با این حال ، این نمک کمی گران تر است. شرکت الماس نمک پورافکاری این نوع نمک را نیز تولید میکند.

نمک فلوردسل

این گل “نمک” که به عنوان نمک تمام عیار مورد استفاده قرار می گیرد ، معمولاً دارای قیمت بالایی است و در امتداد ساحل فرانسه در همان استخرهای نمکی خاکستری برداشت می شود

با این حال ، به ازای هر ۴۰ کیلوگرم نمک خاکستری تولید شده ، فقط ۱/۲ کیلوگرم از غذاهای ظریف و غلیظ برداشت می شود. این نمک سبک و پوسته دار بسیار با ارزش است و به طور کلی برای تمیز کردن غذاها استفاده می شود. از لحاظ سلامتی ، این یک نمک دریایی با ارزش معدنی با ارزش و دارای طعم و بافت ظریف است.

نمک سیاه

با منشاء هاوایی ، نمک گدازه سیاه تصفیه نشده و آتشفشانی است. رنگ سیاه آن به دلیل دارا بودن ذغال فعال است که برای هضم و از بین بردن ناخالصی های موجود در بدن بسیار عالی است.

تضاد رنگ همچنین می تواند ظروف را از نظر بصری جالب تر کند. نمک سیاه دیگری نیز وجود دارد ، کالا ناماک ، که از هند سرچشمه می گیرد و هنگامی که زمین آن شد ، صورتی رنگ است. از نظر طعم و مزه بسیار سولفوریک است. به همین دلیل تصور می شود که یک دستگاه گوارش مفید است. هر دو نمک سیاه بسیار با ارزش هستند و در مواقعی که استفاده می شوند می توانند از نظر سلامتی باشند.این نوع نمک نیز در شرکت الماس نمک پورافکاری تولید میشود.

نمک قرمز

نمک دیگر هاوایی ، نمک قرمز رنگ آن را از گل رس آتشفشانی هاوایی بهمی گیرد. با تبخیر آب ، این نمک در استخرهای جزر و مدی گرفتار می شود ، جایی که با آلائه مخلوط می شود. تخمین زده می شود که بیشترین غلظت مواد معدنی اساسی هر نمک را داشته باشد و به ویژه از نظر آهن بسیار غنی است . اگر تمایل به آهن کم دارید ، این نمک ممکن است علاوه بر رژیم غذایی متعادل شما باشد.این نوع نمک نیز درمعادن  شرکت الماس موجود میباشد.

نمک آبی

این نمک بی نظیر که از دریاچه نمکی باستانی در ایران برداشت می شود بسیار غنی از مواد معدنی و کمی شیرین است. رنگ آبی آن ناشی از محتوای معدنی نیست بلکه از فشرده سازی طبیعی ساختار نمک در هزاره ها ناشی می شود. همان اثر زیبا در یخ های یخبندان آبی دیده می شود ، جایی که ساختار مولکولی به حدی فشرده شده است که شروع به شکست متفاوت نور می کند.

اگرچه از نظر زیبایی شناسی ، به عنوان یکی از نادرترین نمک های دنیا ، ممکن است اگر فقط قصد خرید مزایای سلامتی را دارید ، این نمک ارزش آن را ندارد.

سیگار می کشید ؟

نمک های دودی فواید غذایی قابل توجهی نسبت به نمک دریایی معمولی ندارند. در واقع ، آنها به سادگی نمک های دریایی هستند که در دمای پایین بیش از یک تخت زغال سنگ دودی می شوند ، که عطر و طعم دودی دوست داشتنی را به کریستال ها و رنگ خاکستری یا برنزه می بخشد. عطر و طعم دودی ابعاد خاصی به غذاهای خاص می بخشد ، اما هیچ فرقی برای سلامتی آنها نسبت به نمک دریایی معمولی ندارد.

وقتی نوبت به انتخاب یک نمک سالم می رسد ، با قیمت اشتباه نکنید. به طور کلی ، بهتر است نمک تصفیه شرکت الماس نمک پورافکاری را بیش از نمک سفره مصرف کنید ، زیرا این ماده به طور کلی از نظر سدیم کم و از نظر مواد معدنی کم است . به غیر از این ، نیازی به صرف ثروت برای مصرف نمک سالم نیست. نمک های عجیب و غریب می تواند یک تجربه آشپزی دوست داشتنی را ایجاد کند ، اما از نظر سلامتی ، هیچ نمک تصفیه نشده ای از نظر غیرقابل انکار بهتر از دیگری نیست. نمکی را انتخاب کنید که متناسب با نیاز شما باشد و از آن در ترکیب با یک سبک زندگی هوشمند و سالم لذت ببرید.

2 دیدگاه دربارهٔ «انوع مختلف نمک : کدام یک سالم ترین است ؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا