علت خوب بودن نمک برای ما چیست؟

چرا نمک برای ما خوب است؟

 به گفته کارشناسان مرکز احساسات شیمیایی مونل در فیلادلفیا ، این زیست شناسی جوش می خورد. ما طعم را دوست داریم زیرا بدن ما به کلرید سدیم احتیاج دارد.

و پاشیدن مقداری کلرید سدیم بر روی سایر مواد غذایی اطمینان حاصل می کند که ما مقدار زیادی از مواد مغذی ضروری دیگر نیز مصرف خواهیم کرد ، زیرا نمک باعث می شود هر چیز دیگری طعم بهتری داشته باشد. به دلیل ماهیت شیمیایی ، نمک توانایی شگفت انگیزی در تشدید سلیقه های قابل قبول و کاهش موارد غیر قابل قبول دارد. چه چیز دیگری می تواند یک آشپز بخواهد؟

شاید شما شنیده باشید که اره قدیمی در مورد نمکی که طعم یک ظرف را بیرون می آورد وجود دارد. خوب ، دانشمندان مرکز مونل می گویند این کاملاً درست است. دلیل: برخی از ترکیبات طعم دهنده برای ظرافت بسیار ظریف هستند ، اما وقتی شما حتی یک مقدار نمک به نوجوان اضافه می کنید ، جادوی عصبی اتفاق می افتد: ناگهان گیرنده های طعم ما می توانند طعم هایی را کشف کنند که قبلاً قادر به حس کردن آنها نبودند.

بنابراین ، وقتی نمک را به کدوی کباب شده اضافه می کنید ، کدو تنبل فقط نمک نمی شود. در عوض ، طعم های پیچیده بی شمار از گیاهان ظاهر می شوند. مقداری نمک به خمیر نان بیفزایید ، و به همین ترتیب نان لزوماً نمکی نمکی نمی کند. فقط طعم نان را طعم می دهد.

و نمک موجود در دستور العمل های کیک ، کلوچه ، تارت ، پودینگ و شیرینی های دیگر برای تهیه این غذاهای شور وجود ندارد. آنجاست تا اطمینان حاصل شود که آنها طعم خوبی دارند.

بهترین زمان برای نمک کی است؟

برای بهترین مزه های سوپ ها ، شیرینی پزی و سایر غذاهای پخته شده آهسته ، نمک را به تدریج در طول پخت و پز اضافه کنید. این امر به نمک زمان برای پراکندگی و تعامل با مولکولهای موجود در غذا می دهد. درست قبل از خوردن غذا ، نمک پاشیدن نمک به شما طعم بزرگ و جلوی چشمی می بخشد ، اما لزوماً چاشنی عمیق و ظریف شما از اضافه کردن نمک هنگام پخت و پز نیست.

نمک شیرینی را تقویت می کند و تلخی را مسدود می کند

علاوه بر اینکه یک تقویت کننده عطر و طعم عمومی است ، نمک از توانایی ویژه ای در تقویت شیرینی در غذاها برخوردار است. دو پودینگ شکلاتی را به هر شکل یکسان کنید مگر اینکه یکی حاوی مقداری نمک باشد و دیگری دیگر: هیچ یک از نمک ها شیرین تر می شوند. به این دلیل که یون های سدیم در ترکیبات با طعم تلخ صفر هستند و آنها را سرکوب می کنند ، و باعث می شود طعم های شیرین قوی تر به نظر برسند.

به همین دلیل ، نمک باعث می شود غذاهای تلخ خوشبو تر شوند. بنابراین همیشه ایده خوبی است که غذاهای تلخ یا نوشیدنی ها را با چیزی شور میل کنید ، خواه از آن استفاده کنید که فر Parmigiano-Reggiano در بالای radicchio کباب شده یا یک استیک خوب فصلی هنگام نوشیدن یک کبوتر بزرگ و برنزه کابنت (نمک موجود از استیک باعث بهبود می شود) عطر و طعم شراب زیرا تانن های تلخ را کم رنگ می کند). و اگر می فهمید که برخی از پارچه های کباب کباب شما به شدت قهوه ای شده است (گرچه سوخته نیست) ، ناامید نشوید. اگر آن را به خوبی چاشنی کنید ، هنوز می توانید یک سس تابه خوشمزه درست کنید ، زیرا نمک بخش زیادی از تلخی را متعادل می کند.

نمک می تواند گوشت را آبدارتر کند

من نبوغ آشپزی نیستم ، اما دوستانم فکر می کنند من هستم. چرا؟ چون مرغ کباب من همیشه آبدار است. راز من؟ نمک. قبل از پختن مرغ ، پرنده را با خیساندن اوقات فراغت در آب شور (آب نمک (آب نمکی)) درمان می کنم. مطمئناً این روزها آب برنج مخفی نیست. در واقع ، این همه عصبانیت است ، زیرا واقعاً کار می کند.

گوشتهایی که تمایل به خشک شدن در طول پخت و پز دارند- مثلاً مرغ ، بوقلمون ، گوشت خوک ، میگو – اگر ابتدا آنها را آب می کنید آبدار و دلپذیر باشید. هنگامی که گوشت را در آب نمک خیس می کنید ، آب نمک درون آن جاری می شود و نمک به کار روی سلول های پروتئینی می رود و آنها را با شل شدن و پاک کردن رشته های پروتئین تغییر می دهد و به آنها اجازه می دهد تا آب نمک را آب کنند. اگر قبل و بعد از آب نمک زدن گوشت خود را وزن کنید ، به لطف مایعی که جذب کرده است ، وزن بیشتری از آن خواهد داشت.

البته تمام این رطوبت اضافی در صورت از بین رفتن در هنگام پخت و پز بی فایده است. اما در اینجا جادوی آب نمناک نهفته است: رطوبت هنگام پخت و پز از بین نمی رود. خوب ، برخی از اینها اجتناب ناپذیر است زیرا گرما باعث می شود پروتئین ها از بین بروند و مایعات از بین بروند ، اما بسیار کمتر از آن است که گوشت آن را نپاشیده باشد. نتیجه این است که گوشت خامه ای که طعم بیشتری هم دارد ، زیرا آب نمکی که گوشت خیس کرده است طعم خوبی دارد. برای داشتن طعم بهتر حتی ، سرآشپزهای زرنگ و چاشنی دیگر طعم دهنده های خود را مانند شکر ، گیاهان و ادویه جات ترشی جات را به آب نمک اضافه می کنند. گوشت نیز در آن طعم ها می نوشد نمک باعث می شود همه چیز طعم بیشتری پیدا کند نمک الماس طعم خوبی می بخشد و باعث می شود که همه چیز خوب باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا